Vítejte na stránkach obce Dešná u Zlína

Vítejte na stránkach obce Dešná u Zlína

Obec Dešná leží asi 20 km na východ od krajského města Zlín v lesnaté krajině Přírodního parku Vizovické vrchy v nadmořské výšce 360 m n.m.

Obyvatelé

Obyvatelé

V obci žije 200 obyvatel a je nejmenší obcí Mikroregionu Slušovicko.

Historie

Historie

Dodnes se v obci dochovalo několik původních staveb tzv. dřevěnic, typických pro oblast Valašska.

Sportovní vyžití

Sportovní vyžití

Obec Dešná nabízí sportovně - rekreační vyžití pro malé i velké.

Turistické vyžití

Turistické vyžití

Obec obklopuje překrásná příroda, která láká k turistice i cykloturistice.

Něco málo o obci

Obec leží asi 20 km  na východ od města Zlín v lesnaté krajině klidové oblasti Přírodního parku Vizovické vrchy v nadmořské výšce 360 m n. m. Rozkládá se na ploše 216 ha,
z čehož asi polovinu tvoří lesnatá krajina. 

Obec obklopuje překrásná příroda, která láká k turistice a cykloturistice. V obci žije
v současnosti 200 obyvatel. Národopisně náleží do moravského Valašska.
Dodnes se v obci dochovalo několik původních staveb tzv. „dřevěnic“, typických pro oblast Valašska.

Kontakt

Adresa:
Dešná 88
763 15 Slušovice
Telefon:
+420 577 986 365
Mobil:
+420 724 179 044
E-mail:
IČ:
00568520
Bankovní spojení:

1410040309/0800

Datová schránka:
46yas3w

Aktuality

Od ledna dojde k úpravám cen Integrované dopravy Zlínského kraje

Od 1. ledna 2022 přistoupí kraj k úpravě cen jízdného v rámci Integrované dopravy Zlínského kraje. Oproti současnosti zaplatí cestující v autobusech i vlacích za jeden ujetý kilometr o 20 haléřů více. Důvodem navýšení jsou dlouhodobě rostoucí výdaje na zajištění veřejné dopravy. V současné době cestující ve Zlínském kraji zaplatí 9 korun nástupní sazbu a dále 1 korunu za každý ujetý kilometr. Od 1. ledna 2022 se cena za ujetý kilometr zvýší na 1 korunu 20 haléřů, nástupní sazba se měnit nebude, zůstane tedy na 9 korunách. Jízdné se přitom bude zaokrouhlovat na celé koruny. K platbě bude jako doposud možné využít hotovost, platební karty, mobilní telefon nebo karty Zetka či ODISka, které navíc umožňují zvýhodněný přestup mezi spoji (cestující platí nástupní sazbu pouze v prvním spoji). V roce 2022 se připravuje další zásadní krok v rozvoji IDZK, a to zavedení zónového tarifu. V zásadě půjde o to, že kraj rozdělíme na zhruba 120 zón. Cena jízdenky se potom bude odvíjet už ne od kilometrů, ale od počtu ujetých zón. Zónový tarif umožní navíc zavedení časových jízdenek. V první fázi se počítá s možností nákupu 7denního a měsíčního časového jízdného. Přechod na zónový tarif a časové jízdenkyse předpokládá od července roku 2022. Další úprava cen jízdného bude vázána právě na chystané zavedení zón v polovině příštího roku. V plánu je další navýšení základního jízdného. Současně s tím však začnou platit časové kupony, které budou naopak nabízet výhodnější jízdné a pravidelní cestující díky nim ušetří.

Oznámení od obecního úřadu Platí pro: Celou obec
3. 1. 2022 19:40
Vytvořil: Obec Dešná

Poděkování obci Dešná za podporu Linky bezpečí

Vážení, ráda bych Vám i celému zastupitelstvu obce Dešná poděkovala za podporu, kterou jste Lince bezpečí poskytli v roce 2021. Spolu se zástupci stovek dalších zodpovědných měst, městysů a obcí jste ukázali, komu na budoucnosti mladé generace opravdu záleží. Vážím si toho, že důležitost existence Linky bezpečí, která dětem v krizových situacích pomáhá již 25 let, vnímá rok od roku víc zástupců samosprávy a že mezi ně patříte i Vy. Vaše podpora je pro nás závazkem, abychom naši práci dělali co nejlépe a pomáhali všem, kteří naši pomoc potřebují. I díky Vám se počet dětí, které se k nám z kapacitních důvodů nemohou dovolat, může snižovat. A věřím, že se nám to bude společně dařit i nadále. Za celý tým Linky bezpečí Vám ještě jednou děkuji. Ředitelka Linky bezpečí Soňa Petrášová https://mapadobra.cz/585157 (Obec Dešná poskytla v roce 2021 finanční dar ve výši 2 000 Kč na podporu provozu Linky bezpečí).

Oznámení od obecního úřadu Platí pro: Celou obec
29. 12. 2021 16:47
Vytvořil: Obec Dešná
Přílohy k hlášení
rodicovskalinka-letak-2020.pdf Stáhnout
linkabezpeci-skolni-letak.pdf Stáhnout
linkabezpeci-letak-2020.pdf Stáhnout

Výběrové řízení

Město Vizovice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice ředitel/ředitelka příspěvkové organizace Dům kultury Vizovice, p.o. Podmínky naleznete v příloze.

Úřední deska Platí pro: Celou obec
15. 12. 2021 16:42
Vytvořil: Obec Dešná
Přílohy k hlášení
Výběrové řízení_Ředitel příspěvkové organizace.pdf Stáhnout

Ořez dřevin

Společnost EG.D žádá majitele pozemků o odstranění dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz elektrického distribučního zařízení. Vlastník či uživatel nemovitosti, který neprovede ořez a odklizení dřevin, je povinen výkon činnosti v ochranném pásmu provozovateli distribuční soustavy umožnit.

Oznámení od obecního úřadu Platí pro: Celou obec
7. 12. 2021 16:23
Vytvořil: Obec Dešná
Přílohy k hlášení
Upozornění vlastníkům_plakát barevný.pdf Stáhnout

Novela Milostivé léto

Milostivé léto poskytuje neopakovatelnou příležitost, jak se zbavit závazků vůči veřejnoprávním (a některým soukromoprávním) institucím, a to jednou provždy, za velice výhodných podmínek.
Nejpozději do 28. 1. 2022 je třeba uhradit jistinu a náklady ve výši 750,– Kč (+ DPH), zbývající náklady, penále a poplatky jsou odpuštěny a stávají se nevymahatelnými.
Musí se jednat o závazek, u kterého probíhá výkon rozhodnutí dle zákona č. 120/2001 Sb. (exekuce). Věřitelem musí být některá z veřejnoprávních institucí.
!!! POZOR !!! Nově se do tzv. milostivého léta dobrovolně zapojují také někteří soukromoprávní věřitelé (např.: Česká spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Komerční banka, Modrá Pyramida, Essox, MONETA Money Bank, Home Credit, Air Bank). Více informací, návodný postup a formuláře naleznete na webové stránce: Milostivé léto – Exekuce (justice.cz).

Oznámení od obecního úřadu Platí pro: Celou obec
23. 11. 2021 16:31
Vytvořil: Obec Dešná

Oznámení MUDr. Bartl

MUDr. Bartl oznamuje, že z důvodu naplnění kapacity již nepřibírá nové pacienty.

Nepřítomnost lékařů, změna ordinačních hodin Platí pro: Celou obec
3. 11. 2021 16:33
Vytvořil: Obec Dešná

Úřední hodiny

Pondělí 17:00 – 19:00 – starosta, místostarosta, účetní
Středa 10:00 – 12:00 – účetní
Čtvrtek 17:00 – 19:00 – starosta, místostarosta

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace.
  Prosím čekejte...