•  

Vláda zakázala volný pohyb osob na území ČR

16. 3. 2020 7:29

Vláda ČR s platností od 16.3.2020 od 0:00 hodin do 1.4.2020 do 6:00 hodin, zakázala volný pohyb osob na celém území České republiky s výjimkou:
cest do zaměstnání
nezbytných cest za rodinou
nezbytných cest k obstarání základních životních potřeb (nákup potravin, léků, hygienického zboží, krmiv pro zvířata atd.)
cest do zdravotnických zařízení
cest za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí
výkonu činnosti sloužící k zajištění bezpečnosti a vnitřního pořádku, zajištění zdravotních a sociálních služeb atd.
Povolen je nezbytný doprovod.

Platí od: 16. 3. 2020 0:00   Platí pro: Celou obec Vytvořil: Obec Dešná u Zlína

Současnost

  STATISTICKÉ ÚDAJE

 Počet částí: 1

Katastrální vý­měra: 216 ha

Nadmořská výška: 360 m n.m.

Počet obyvatel: 199 (k 1.1.2020)

Průměrný věk: 42,5

Pošta: ne

Zdravotnické zařízení: ne

Policie: ne

Škola: ne 

Vodovod: ano

Plynofikace: ano 

Kanalizace (ČOV): ne 


Obec Dešná sousedí s obcí Neubuz a Všemina. V obci se nachází Obecní úřad, který byl postaven v roce 2001 – 2002. V jeho prostorách je zasedací místnost, kancelář starosty, místostarosty a účetní. Obecní úřad poskytuje občanům služku Czech Point. Dále se zde nachází i místní knihovna, která poskytuje občanům kromě výpůjčních služeb i veřejný přístup na internet. Zdravotní středisko a pošta se nachází ve Slušovicích vzdálených 4 km od Dešné. V obci jsou dvě autobusové zastávky, dopravní obslužnost na trase Zlín – Vsetín zajišťuje firma Housacar. Děti z obce se učí ve školách ZŠ a MŠ Všemina, ZŠ Neubuz a ZŠ a MŠ Slušovice. Stravování a ubytování je možné přímo v obci v hezkém prostředí kempu Dešná nebo v 3 km vzdáleném areálu hotelu Všemina. Okolí je vhodné zvláště pro cykloturistiku.

Obec je plně plynofikována a úplný je také vodovodní řád ve správě VaK Zlín. Zdrojem vodovodního systému je napojení na vodovod Syrákov z vodní nádrže Karolinka. Část obce je odkanalizována na ČOV v kempu Dešná, zbytek  má vlastní septiky nebo domovní čistírny odpadních vod. Dešná je napojena na nadřazenou síť VVN a VN. V obci je vybudováno veřejné osvětlení v délce asi 1,5 km s úspornými LED svítidly řízenými fotobuňkou. Dešná má síť veřejného rozhlasu jako prostředek k informování obyvatelstva.

 V obci se nachází sportovní hřiště s technickým zázemím v podobě sestavy buněk, které jsou vybaveny kuchyňkou a sociálním zařízením s možností využití na různé kulturní a společenské akce. Venkovní posezení je možné za každého počasí, neboť zpevněné ploch jsou zastřeše­ny. Součástí areálu je také venkovní udírna a dětské hřiště.

V lokalitě Na kopci stojí památný dřevěný kříž. Jeho poloha byla zvolena záměrně na vyvýšeném místě tak, aby byl vnímatelný nejen z dálkových z dálkových pohledů, čehož je dosaženo hmotou lípy. Tento kříž se nachází v symbolickém uzlu a uvozoval rovněž vstup do území z Všeminy. Jeho přítomnost posilovala identitu obyvatel obce s místem a dodávala duchovní rozměr.

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...